Dlaczego w Polsce tak trudno o własne mieszkanie?

W dziesięcioleciach w Polsce nie budowano zbyt wielu nowych budynków. Część starych domów, kamienic czy bloków zostały wyłączone z użytkowania, burzone czy likwidowane, a wszystko dlatego, że nie nadawały się już do mieszkania. Jednak mieszkańców naszego kraju wciąż przybywa. W efekcie często zdarza się, że duża liczba osób nie ma własnego mieszkania czy domu, ani perspektyw na zakup nieruchomości.

Problem z zakupem nieruchomości jest bardzo powszechny, a spowodowany jest przede wszystkim mała liczbą nieruchomości na sprzedaż na naszym rynku. Szacuje się, że własnego mieszkania czy domu poszukuje większa liczba osób niż dostępnych jest tych nieruchomości. Jeśli nie zacznie się budować nowych bloków mieszkalnych czy domów, sytuacja ta może nie ulec zmianie. Jednak budowa też nie należy do tanich przedsięwzięć, a pieniądze na własny dom ciężko jest pozyskać.

Na szczęście alternatywą, która wydaje się być bardzo ciekawa jest budowa domów w technologii szkieletowej https://concepteiendom.pl/oferta/budowa-domow-w-technologii-szkieletowej/. Jest to bardzo wygodna forma, która jednocześnie jest tańsza niż tradycyjna, murowana. Dom szkieletowy może zostać wybudowany, wykończony i zamieszkany znacznie szybciej niż dom murowany, a jego cena również wydaje się być znacząco niższa. Wielkim atutem jest również to, że komfort użytkowania takiego budynku jest równie wysoki, co w przypadku domu murowanego.