Wykorzystanie ip w codziennym życiu

Unikalne adresy ip nadawane są między innymi po to, aby umożliwić komunikację między urządzeniami połączonymi do jednej sieci. W jakich przypadkach wiedza, jaki jest mój adres ip przyda się nam najbardziej?
Poza tym, że po adresie ip komputera możemy sprawdzić nazwę hosta i jego sieci w ostatnim czasie adresy ip, a zwłaszcza te niezmienne ułatwiają nam korzystanie z wielu fajnych opcji w codziennym życiu.
Dzięki niezmiennemu adresowi ip naszych urządzeń możemy stworzyć własną sieć lokalną LAN, jest to sieć wykorzystywana zarówno w domach, jak i firmach.

 

Po podłączeniu routera i innych urządzeń, na przykład komputera i telewizora z funkcją odtwarzania internetu korzystamy z IP prywatnego, dzięki czemu komunikacja między tymi urządzeniami przebiega bez zakłóceń i możemy cieszyć się wygodą korzystania.
Dodatkowo IP niepubliczne wykorzystywane jest przy instalacji monitoringu w biurach, osoba obsługująca taki system może sprawdzać to, co widzą kamy z każdego miejsca na świecie przy wiedzy jaki jest mój adres ip.
W naszych domach coraz częściej wykorzystujemy możliwości systemów smarthouse, czy to sprawdzanie temperatury w pomieszczeniach, czy też zabezpieczeń, alarmów domowych.