Grzyby dodające energii

Jeśli szukamy produktu naturalnego, który będzie w stanie wspomóc naszą kondycję i ogólną wydolność, ciekawą opcją ekologiczną i zdrową, może się okazać grzyb o nazwie cordyceps, pochodzący z himalajskich wyżyn Azji. W jaki sposób można go przyjmować i jakie cordyceps działanie dla naszego organizmu może mieć?

Czym jest cordyceps i skąd pochodzi?

To grzyb-pasożyt pochodzący z Wyżyny Tybetańskiej. Rozwija się w larwach ćmy, hibernującej pod ziemią podczas okresu zimowego. Żywiciela i żywiącego się od wieków zbierają ludy nomadów, którzy przyrządzają z niego prozdrowotny napój, wpływający na poprawę ogólnej kondycji, zwiększenie energii oraz stymulację odporności. Grzyb ten jest skuteczną ochroną przed bakteriami, wirusami, innym pasożytami oraz… stresem.

W jakich innych schorzeniach może również pomóc grzyb w Polsce nazywany maczużnikiem? Wspiera w stanach zmęczenia i osłabienia organizmu, obniżonych nastrojów, spadku aktywności fizycznej lub umysłowej oraz w chorobach układu moczowego (nerek, pęcherza). Wspiera utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi.

Stosowała go tradycyjna, chińska medycyna, przyjmuje nowoczesna nauka. Często warto sięgnąć do naturalnych środków, żeby wspomóc swój organizm.