Jak stosować błonnik witalny?

Wszyscy wiedzą gdzie najwięcej błonnika, ale nie każdy ma ochotę zajadać się warzywami i owocami przez cały dzień! Niektórzy nie mają czasu dla siebie gotować, a innym po prostu jarzyny nie smakują. Czy da się jakoś pogodzić niechęć do warzyw i zaspokojenie zapotrzebowania na błonnik?

Błonnik witalny – wyście dla wszystkich niejadków

Błonnik witalny to suplement diety, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o jedzenie wystarczającej ilości owoców i warzyw. Oczywiście nie należy z nich rezygnować zupełnie, ale czasem taka pomoc okazuje się być niezbędna. Błonnik witalny zazwyczaj jest w formie bezsmakowego proszku, który możemy dodawać do naszych posiłków. Świetnie sprawdzi się on w koktajlach czy zupach, w które będzie można go łatwo zmieszać. W dodatku nie zmienia on smaku potrawy, co jest jego dużą zaletą.

Jak stosować błonnik witalny?

Przede wszystkim, należy stosować się do zaleceń producenta, bo gotowy błonnik witalny może zawierać różne dodatki. Jednak zazwyczaj spożywa się około 3 łyżeczek tej substancji dziennie, dodając ją do swoich posiłków i napojów.