Kiedy dziewczyna staje się kobietą?

Kiedy dziewczyna staje się kobietą? To pytanie zadaje sobie większość nastolatek, które nie do końca rozumieją, co dzieje się z ich ciałem w trakcie dojrzewania. Czy istnieje moment, w którym możemy powiedzieć, że dziewczyna stała się kobietą?

Należy sobie uświadomić, że okres dojrzewania jest okresem powolnym. Dziewczynka z dnia na dzień nie staje się kobietą. Dorastając rozwija się i zaczyna poznawać swoje ciało. Momentem, w którym proces dojrzewania się rozpoczyna jest dzień pierwszej miesiączki.

Kiedy dziewczyna staje się kobietą

Dzień pierwszej miesiączki może być dla dziewczynki dniem bardzo trudnym. Może ona nie rozumieć co dzieje się z jej ciałem i jakie zmiany zachodzą. Tu niezwykle ważne jest wsparcie matki, która powinna przeprowadzić dziewczynkę jak najłagodniej przez te trudne dni.

Podstawą jest oczywiście rozmowa i spokojne tłumaczenie wszystkich wątpliwości dziewczyny. Warto, by matka opowiedziała córce, jak przebiegał u niej proces dojrzewania, jakie zmiany w swoim ciele zauważyła i co wtedy czuła. Pozwoli to dziewczynce zrozumieć, że okres dojrzewania to kolejny etap w życiu każdej kobiety.

Pierwsza miesiączka to początek okresu dojrzewania i znak, że jej organizm jest gotowy ( z fizycznego punktu widzenia) na zapłodnienie. Jednak zanim dziewczyna stanie się kobietą musi minąć wiele czasu. Musi przejść zmianę nie tylko fizyczną, ale również psychiczną. Zmiany zachodzące w psychice dziewczyny mogą przerażać ją samą, jak i jej najbliższych. Dlatego ważne jest, aby matka, która stanowi dla dziewczyny wzór, potrafiła rozmawiać szczerze i otwarcie z córką na temat zmian, przez które przechodzi.