Co robi dentysta?

Denta-Med to stomatolog w Krakowie oferujący kompleksowe usługi stomatologiczne: stomatologię estetyczną, implantologię i protetykę.

Nasi pacjenci są dla nas największą wartością, dlatego stosujemy nowoczesne metody badania i leczenia. Najnowszy sprzęt i profesjonalny zespół pozwalają nam świadczyć usługi na wysokim poziomie. To właśnie dzięki nim zdobyliśmy zaufanie mieszkańców Krakowa i innych miast w Polsce.

Nasi specjaliści posiadają wysokie kwalifikacje i stale podnoszą swoje umiejętności w dziedzinie stomatologii i protetyki uczestnicząc w szkoleniach i kursach organizowanych przez renomowane firmy krajowe i zagraniczne.

Stosujemy nowoczesne materiały sprawdzonych producentów. Dbamy o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo.

Co robi dentysta?

  • Leczenie stomatologiczne z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, bez którego trudno wyobrazić sobie wizytę u dentysty. Stosuje się je m.in. podczas ekstrakcji zębów, leczenia periodontologicznego (root planing), zabiegów endodontycznych (leczenie kanałowe) czy zabiegów implantologicznych.
  • Profesjonalne czyszczenie zębów – ma na celu usunięcie płytki bakteryjnej ze wszystkich powierzchni zębów, przy użyciu narzędzi ręcznych lub skalera ultradźwiękowego.
  • Leczenie periodontologiczne – celem tego typu leczenia jest usunięcie złogów na korzeniach zębów oraz wypełnienie ubytków między dziąsłami a zębami. Zabieg ten wykonuje się u pacjentów z chorobami dziąseł i może on pomóc w zapobieganiu utracie zębów z powodu ich rozchwiania.
  • Leczenie ortodontyczne – aparaty ortodontyczne są zalecane zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu. Aparat dobierany jest indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta. Najpopularniejsze rodzaje aparatów to aparaty ceramiczne, metalowe lub niewidoczne (noszone wewnątrz jamy ustnej).

Obecnie stomatologia w Krakowie jest jedną z najbardziej prestiżowych dziedzin medycyny, która wymaga dużego zaangażowania i wiedzy. Stomatolodzy to lekarze, którzy potrafią przywrócić zdrowie zęba, dokonać korekty kosmetycznej, przeprowadzić leczenie stomatologiczne, zapewnić opiekę i poradę w zakresie zdrowia jamy ustnej, a także założyć aparat ortodontyczny.